· · Komentara: 0
ŠKOLA

Školovanje od kuće uticalo pozitivno na "uspavanu"decu

Dobra strana učenja od kuće je što su mirna deca, koja ranije nisu mogla da se istaknu u grupi, sada postala ravnopravna.

Depositphotos_75129799_xl-2015.jpg
Foto: Depozitfoto

Školovanje od kuće je velika promena, izazov, pa i test nerava za nastavnike, učenike i roditelje, jer je nastava preko TV ekrana i internet platformi, slanje domaćih zadataka na mejl i u "Vajber" grupe, ocenjivanje radova u elektronskoj formi, novina prosvetnog sistema.

Pročitajte još: Ne kontrolišete šta dete radi na internetu? Posle ovog teksta ćete početi

Profesor Savić Foto: Lična arhiva

U školskim klupama sada nema nikog, ali prosvetari i dalje "predaju". Život se preselio u digitalne učionice, ali tu nema onog uobičajenog dečjeg žagora koji kroji atmosferu u školama.

Nastavnici predaju, ali nema dečjeg žagora.

Na kakve zahteve sada moraju da odgovaraju prosvetari, na koje sve načine komuniciraju sa decom, kako ih motivišu, koliko im je teško da procene njihov rad na daljinu, pitali smo Dejana Savića, profesora biologije u OŠ "Miloš Crnjanski" iz sremskog mesta Hrtkovci.

- Meni su "zanimljiviji" đaci koji ranije nisu mnogo radili, bili su prosečni ili ispod proseka, ali su se sada probudili, što znači da je ovaj vid nastave dao i pozitivne rezultate - kaže sagovornik.

Neki rade više Foto: Depozitfoto
Šansu su dobila deca koja se ranije nisu isticala.

On dodaje da nekada "uspavana" deca sada redovno šalju radove, i potude se oko svakog. Mnogi bi odmah rekli da im sigurno neko drugi radi domaći, da to čine pod pritiskom roditelja ili da od nekog prepisuju, međutim nastavnik misli da zaista ima svetlih primera.

Sada su šansu dobila i deca koja nisu mogla da se istaknu u grupi, nisu imala dovoljno samopouzdanja ili razvijene socijalne veštine, pa im ovaj način rada više leži. I zato njih rado nagrađujem, kaže sagovornik.

Pročitajte još: Postoje TRI ključne rečenice koje treba da kažete detetu da bi postalo GENIJE

Uostalom, i mi smo odjednom "evoluirali" u digitalne nastavnike, pa klasična nastava kao da je ostala u prošlosti, pa kada opet postane naša stvarnost, videćemo gde smo i koliko smo iz svega ovog naučili - zaključuje profesor.

Pošaljite Komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.