Научници пронашли "ЛЕК" ПРОТИВ СТАРЕЊА: Црвено месо игра велику УЛОГУ!
Научници тврде да би одржавање здравог нивоа гвожђа у крви могло бити кључ за дужи живот
Анализирали су генетске предиспозиције више од милион људи, како би утврдили, зашто тела неких људи старе различитом брзином.
Прочитајте још: Потврђен ПРВИ СЛУЧАЈ БУБОНСКЕ КУГЕ у Америци, а ово су СИМПТОМИ нове пошати која ПРЕТИ ЧОВЕЧАНСТВУ
Њихови налази могу помоћи и убрзати развој лекова који ће помоћи у лечењу различитих болести повезаних са старењем - укључујући срчане болести и деменцију. Тим стручњака није открио оптималну количину гвожђа коју би требало да добијемо као део свакодневне исхране. Међутим, НХС препоручује 14,8 мг дневно за жене од 19 до 50 година и 8,7 мг дневно за мушкарце старије од 18 година као и за жене старије од 50 година.
Прочитајте још: Деценијама су нас ПРИПРЕМАЛИ за КОРОНУ, а овај МУРАЛ је ДОКАЗ! (ФОТО)
- Изузетно смо узбуђени овим налазима јер снажно указују на то да висок ниво гвожђа у крви смањује наше године живота. Контролом ових нивоа гвожђа могло би се спречити оштећење повезано са годинама - рекао је аналитичар података Паул Тимерс са Единбуршког Универзитета.
Анализе о метаболизму гвожђа такође могле би да објасне, зашто су веома високи нивои црвеног меса богатог гвожђем, повезани са старењем и срчаним проблемима .
Током студије, научници су се усредсредили на три мере биолошког старења - животни век, здравље и дуговечност и објединили су генетске предиспозиције.
Биолошко старење - брзина којом нечије тело с временом опада - варира међу људима и може да покрене најтеже болести на свету, укључујући срчане болести, деменцију и рак. На основу њихове анализе, тим је прецизирао десет области људских генома за које се чини да су повезане са животним веком, здрављем и дуговечношћу.
Фото: Пиxабаy
Поред тога, открили су и да су делови гена везани за гвожђе кључни у све три мере старења које су анализирали - а анализе су сугерисале да су они који су укључени у метаболизам гвожђа повезани са здравим и дужим животом. Међутим, гвожђе у крви може да утиче и на нечију исхрану - а прекомерно високи или ниски нивои претходно су повезани са старосним стањима као што су Паркинсонова болест, болест јетре и опадањем имуног система.
Прочитајте још: "Болест ће доћи од ЖУТИХ, људи ће падати по улицама, страшна епидемија ће прогутати свет, а ЛЕК..."
Њихов крајњи циљ је да открију како је старење регулисано и да пронађу начине за повећање здравља током старења. Израда лека који би опонашао генетску контролу метаболизма гвожђа могао би једног дана да помогне у превазилажењу неких ефеката старења, указао је тим.
ПРАТИТЕ НАС НА ИНСТАГРАМУ и ФЕЈСБУКУ