Накурњак, копита и остали НАЈБИЗАРНИЈИ одевни предмети, а неки се и ДАНАС носе (ФОТО)
Историја обилује примерима лоше моде, али неки одевни предмети су били опасни за здравље и живот људи.
Готово да је немогуће направити коначну листу најружнијих, најлошијих и најглупљих одевних предмета у историји. Ипак, неки се издвајају по непрактичности.
Прочитајте још: ГРОЗНЕ СУ, али сви ће носити ове САНДАЛЕ јер су удобне (Фото)
1. Кринолина
Биле су изузетно тешке за ношење, јер су даме имале проблема да прођу кроз врата, али и да седну. Измишљене су са циљем да дају облик сукњи.временом су се извитопериле и средином 19. века су имале шест обруча! Ни једна дама није могла сама да је обуче. Захваљујући апсолутној непрактичности са модне сцене су нестале 1878. године.
Већина непрактичних модних предмета успевала је да се одржи један век.
2. Хаљине од арсеника
За викторијанску еру се обично каже да је била најотровнија. Хемијска компанија је 1814. године измислила нову нијансу зелене и назвали су је "смарагдна". Даме су убрзо полуделе за њој и свака је желела хаљину те боје. Боја је садржала арсеник који је изазивао осип, тровање и смрт,
3. Накурњак
Мушкарци су носили хеланке и мач - "понос" је био у великој опасности!
Ни мушка мода није била имуна на лоше трендове.
Почетком 16. века мушкарци су носили мачеве и хеланке, а то је било опасно за мушки "понос". Нарочито је лепо стајао енглеском краљу Хенрију Осмом. Убрзо је проблем решен тврдим "накурњаком" који је био популаран до краја века.
4. Перика
Кроз 17. и 18. век шетали су људи са високим перикама које су биле све само не практичне. Перике су биле статусни симбол, па је важило правило што већа то боља! Добра страна ове моде је био пудер којим су перике посипане, а могао је да има мирис лаванде или поморанџе. Французи су бацили перике после Револуције, а у Енглеској је уведен порез на пудер. Природна коса се вратила у моду до краја 18. века.
Прочитајте још: Овај одевни комад МОРАТЕ понети овог лета! Позајмите из МАМИНОГ девојачког ормара (Фото)
Копита
Неудобне ципеле никада нису престале да се носе, али кроз историју жене су имале бесконачну толеранцију на бол да би биле пожељне. У 16. веку Италијанке и Шпањолке су пронашле занимљив начин да покажу богатсво и социјални статус.
Платформе су се одржале до 21. века иако су непрактичне.
Носиле су ципеле у облику копита на којима су биле високе и нису могле да се крећу слободно.